Dla rolnictwa

Kamień dolomitowy frakcji od 0 do 2 mm wykorzystujemy do produkcji wysokiej jakości wapna nawozowego zawierającego magnez dla rolników z całej Polski.

Typy węglanowe/Skład chemiczny:

Odniana I 03: Cao+MgO min 50% w tym Mgo min 15%

Odmiana II 05: Cao+MgO mion 45% w tym MgO min 15%

Wapno stosuje się:

- w rolnictwie do wszelkiego rodzaju upraw,

- w leśnictwie,

- w ogrodnictwie,

- do nawożenia stawów i innych wód powierzchniowych

Wapno nawozowe zawierające magnez i wapń przeznaczone jest do odkwaszania i nawożenia kwaśnych i ubogich w te pierwiastki gleb. Zalecany jest więc do stosowania w szczególności na glebach lekkich i średnich. Spełnia zatem podwójną rolę: odkwasza glebę i zwiększa w niej zawartość magnezu i wapnia. Dostarcza również szeregu innych pierwiastków oraz mikroelementów wpływających bardzo pozytywnie na wegetację i plonowanie roślin.

Dawkowanie:

Gleba                    bardzo lekka                   lekka                średnia             ciężka

Dawka (T/ha)              1-2                               2-3                      3-4                    4-5

Wysiewanie: Wapno nawozowe posiada odpowiednią sypkość (uziarnienie 2,0 mm) co pozwala na wysiewanie ręczne lub mechaniczne przy pomocy typowych rozsiewaczy.

Wapno nawozowe zawierające magnez oferowane jest luzem i dostarczane samochodami samowyładowczymi na wskazany przez odbiorcę adres. Wszelkie formalności i warunki handlowe uzgodnione zostają telefonicznie lub przez naszych pracowników lub pośredników.

Poszukujemy akwizytorów z całej Polski chętnych do współpracy w sprzedaży  wapna nawozowego. Gwarantujemy atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od wyników sprzedaży.

 

Stosując nasze nawozy produkujesz ekologicznie zdrową żywność.

prev next