Do ogrodu

KiPD Żelatowa przygotowała gamę produktów przeznaczonych dla ogrodnictwa, sadownictwa, architektury ogrodowej oraz architektury wodnej. Są to następujące produkty:

Paczkowany dolomit mielony (węglan wapniowo magnezowy) jest nawozem przeznaczonym do stosowania na wszystkie rodzaje gleb, w szczególności o odczynie bardzo kwaśnym, kwaśnym i lekko kwaśnym, we wszystkich uprawach warzyw, roślin sadowniczych i ozdobnych. Ze względu na znaczną zawartość magnezu powinien być stosowany głównie na gleby o niskiej i bardzo niskiej zasobności w magnez.

Zastosowanie:

•likwiduje kwasowość gleby, usuwa nadmiar jonów kwasowych,

•poprawia strukturę gleby na gruzełkowatą,

•uwalniają w glebie składniki pokarmowe,

•optymalnie zaspokaja zapotrzebowanie roślin na wapń i magnez,

•poprawia wzrost, zdrowotność roślin oraz zwiększa ich planowanie,

Zasady stosowania:

nawóz rozsiewa się równomiernie na nawożoną powierzchnię i starannie miesza z wierzchnią warstwą gleby. Nawóz należy stosować jesienią oraz wiosną bezpośrednio przed siewem lub sadzeniem roślin. Jednakże dolomit mielony może być stosowany całorocznie.

Opakowania o wadze 5kg, 10kg i 20kg.  Zalecane dawki nawozu w kg/10m2

Opakowania o wadze 20 kg. Istnieje możliwość wysyłki w opakowaniach big bagach.


  Grysy ogrodowe dekoracyjne to najnowszy trend w stylowej i nowoczesnej aranżacji ogrodów, domów, skalniaków, oczek wodnych, na nawierzchnie ścieżek ogrodowych, parkingów, podjazdów, dekoracyjnej opaski wokół domów i basenów. Również do doniczek i dekoracji wnętrz. Nasze grysy są dobrą alternatywą dla trawy czy kory, idealnie je zastępują. Są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, a co najważniejsze naturalne, bez domieszki sztucznych barwników. Produkujemy grysy ozdobne następujących frakcji: 4-8mm, 8-12mm, 12-16mm oraz 16-22mm. 


  Kamień dolomitowy surowy to naturalny akcent do ogrodu, patio, na kaskady i fontanny. Kolory i kształty, stworzone przez przyrodę, dają gwarancję oryginalności i niepowtarzalnego efektu. Kamienie i głazy różnej wielkości, w połączeniu z zielenią ogrodu tworzą krajobraz, jakby przeniesiony wprost z natury. Efektownie wyglądają też ułożone na grysach. Wielkość i kształt kamienia dostosowane są do oczekiwań zamawiającego i wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów średnicy.

Dostarczane w koszach, na paletach lub big bagach.


prev next